بتنی با طرح مخلوط درست، مواد سنگی مرغوب و نسبت آب به سیمان مناسب تا حدود زیادی غیر قابل نفوذ می باشد، لیکن درزها و ترک های کوچک و خلل و فرج و سایر کاستی هایی که در حین ساخت و اجرا بتن به وجود می اید باعث کاهش مقاومت آن در مقابل نفوذ آب و سایر محلول ها می گردد. استفاده از مواد واترپروف کننده مناسب بدون ایجاد تاثیر نامطلوب بر روی بتن به آن خاصیت دفع مکندگی آب و عایق شدن نسبی می دهد افزودنی TW318 پس از اختلاط با سیمان و آب موجود در بتن قشری هیدروفوبیک (آب گریز) در داخل منافذ، حفره ها و روی سطح بتن به وجود آورده و ارتباط مجاری ریز داخل بتن را با یکدیگر قطع کرده و نفوذپذیری را کاهش می دهد. قشر حاصله خاصیتی پایدار داشته و علاوه بر آن که خاصیت آب گریزی ایجاد مینماید مقاومت بتن را در مقابل تهاجم سولفات ها و محلول های شیمیایی نیز افزایش می دهد، با استاندارد ASTM C898 مطابقت دارد.

 

ساخت بتن های نفوذناپذیر و مقاوم درمقابل نفوذ محلول های شیمیایی، مخازن و استخرهای آب و فاضلاب، پروژه های بتن و سد سازی.

 

TW318 علاوه بر آن که مقاومت بتن را در مقابل نفوذ آب، رطوبت و محلول های شیمیایی افزایش می دهد به علت بالا بردن خاصیت الاستیسیته و کارپذیری بتن، نسبت آب به سیمان را نیز کاهش داده و به این ترتیب خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و مقاومت بتن را بهبودمیبخشد.

 

1 تا 3 درصد وزن سیمان مصرفی(بسته به ضخامت بتن ریزی، هر چه ضخامت کمتر باشد میزان مصرف بیشتر است)

روش مصرف

در نوع پودری می بایست TW318 را با اجزای خشک بتن افزوده و پس از اختلاط کامل آب به آن افزوده می گردد.

در نوع مایع بهتر است با مقداری از آب مصرفی کاملاً مخلوط کرده و سپس به ملات خشک بتن بیافزایید. می توانید مستقیماً به بتن آماده نیز بیافزاید که باید در نظر داشته باشید به علت مایع بـودن این نـوع از TW318 باعث افـزایش اسلامپ بتن میگردد.

نکته: در استفاده از نوع مایع TW318 در نظر داشته باشید که قبل از مصرف آن را کاملاً هم زده تا مایعی همگن به دست آید. 

 

 

 

1- نوع: در دو نوع پودری و مایع

2- رنگ: سفید

3- وزن مخصوص: gr/cm3 1/02

4- یون کلر: ندارد

5- شرایط و مدت نگهداری: در بسته بندی اولیه و در بسته به دور از سرما و گرما و رطوبت به مدت یک سال

6- بسته بندی: پودری در کیسه های 20 کیلوگرمی و نوع مایع در گالن 25 وبشکه های 250 کیلوگرمی

 

همانند سایر مواد شیمیایی، هنگام نگهداری و کار با این محصول دقت نموده تا از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و در صورت تماس احتمالی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشودهید. 

 

نکات زيست محيطي:
مقادير اضافي را در آب و يا خاک نريزيد.


تمام محصولاتي که توسط شرکت مواد مهندسي بتن و ساختمان تيوا توليد و عرضه مي گردند مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشند.