آب بند دو جزئی استخر izocement

پلیمر سیمانی انعطاف پذير پليمر اصلاح شده، دو جزئی سيماني است كه به صورت مايع استفاده مي شود، لايه اي ضد آب براي محافظت از بتن و ملات دارد. انعطاف پذيري، چسبندگي عالي، دوام و قدرت پوشش تركها از ویژگی های این محصول می باشد. پلیمر سیمانی را مي توان در سطوح سيماني مختلف، سازه هاي دريايي، عايق بندي زير زمينها، عايق بندي مناطق مرطوب، سقفها، استخرها، مخازن آب و بكار برد. از مزایای این محصول می توان به كشش و انعطاف عالي، غير سمي بودن، استفاده در مخازن آب شرب، چسبندگي عالي و اجرای آسان آن اشاره نمود. IZOcement انتخابی آرمانی در این راستاست. 

با استفاده از تکنولوژی بالای مهندسی مواد نشان می دهد که می توان به سیمان به عنوان یک چسب معدنی (Mineral Binder) خواص الاستیسته بالا القا نمود و آن را در برابر تنش های ساختمان از آسیب و ترک خوردگی مصون داشت.

 

 

 

سیستمهای عایق کاری کنونی که از مواد آلی خالص می باشد ، نفوذ و چسبندگی خوبی به سطوح سیمانی و بتنی ندارد . از این رو پس از اندک زمانی و پس از گذشت یک دوره سرمایش- گرمایش ( به دلیل عدم تطابق ظرفیت گرمایی سیمان و قیر) به راحتی از سطح زیرین خود جدا می شوند.  این امر بتدریج  سبب نفوذ و انباشته شدن آب در پشت لایه عایق میشود. 

 

همچنین در سیستم های رایج، به علت عدم آب بندی کامل، کافی است که در ملات درزبندی دیوار حمام و سرویس ها یک سوراخ ریز باشد، آب و بخار از این سوراخ به بدنه دیوار نفوذ کرده و به تدریج در کل آجر پخش میشود و بالاخره خود را به پشت عایق کاری در کف می رساند و یا از حمام طبقه پایین بخار در زیر آن جمع میگردد و چون ایزوگام و یا قیرگونی در برابر فشار منفی آب تحمل ندارد، همراه با تنش های ساختمان توان آب بندی خود را از دست میدهد. نظر به اینکه در روش دوغابی، چسبندگی کافی بین کاشی و دوغاب وجود ندارد، کاشی ها زودتر ار زمان لازم کنده میشوند.

سیستمهای ایزولاسیون متداول، به دلیل ضخامت زیاد لایه و نیز نداشتن انعطاف لازم در اجرای ایزولاسیون کنج ها با دشواری روبرو است، پس از آن نیز به علت روی هم آمدن (Overlap) لایه ها، کنج ها ناهموار  می شوند و از سطح دیوار پشت فاصله می گیرند. این موضوع سبب لزوم افزایش حجم ملات با کاشیکاری دوغابی میشود. سرویس های بهداشتی با محدودیت فضا روبرو می شوند. بار ساختمان بالا میرود. اطمینان از آب بندی کاهش پیدا میکند.

 

 

 

1- پی ساختمان و زیرزمین، چاله آسانسور و آبریزگاه ها

2- سرویس ها نظیر حمام ، توالت ، آشپزخانه 

3- بام و سطوح باران گیر

4- رطوبت از سطوح خارجی 

 

 

 

1. تهیه و مصرف آن به راحتی درست کردن ملات است

2. مصرف آن نیار به گرما و حرارت ندارد

3. به صورت یک لایه یکپارچه با چسبندگی کافی به دو طرف زیر کار و روی کاراجرا می شود 

4. قابلیت رنگ آمیزی دارد

5. علاوه بر تحمل فشار هیدرو استاتیک (فشار مثبت)، فشار منفی را نیز تحمل میکند

6. موجب به هم خوردن چیدمان تأسیسات زیر کار نمیگردد.

7. میتوان کنج های سرویس ها را با ظرافت تمام آب بندی نمود

8. به ضخامت حدود 3-2 میلیمتر است که حداقل در دو لایه و به فاصله 5-2 ساعت اجرا میگردد

9. میتوان آنرا در سطوح افقی و عمودی انجام داد.

10. دوام در برابر گرما، و سرمای زیاد

11. سهولت تعمیرات و افزایش سطح عایق کاری

12. اجرای یک لایه مجدد در کف، پس از کاشی کاری دیوار ، اطمینان از عایق کاری را به شدت بالا میبرد.

 

 

دوام بالا: IZOcement در برابر تابش آفتاب پایداری خوبی دارد و دچار ترک خوردگی ، خشکی و یا جدایی از سطح زیرین نمی شود. 

تحمل فشار هیدرولیکی منفی: IZOcement با دارا بودن خاصیت توام سیمان و پلیمر و به دلیل نفوذ در عمق لایه های زیرین و یکی شدن با بدنه و نیز چسبندگی بسیار بالا ، فشار هیدرولیکی منفی را تا 2 متر ارتفاع آب به راحتی تحمل می کند. این بدان معناست که اجرای عایق استخرها (به ویژه استخرهایی که در کنار فضای سبز قراردارند) و سازه های مشابه با استفاده از سیمان لاستیکی آنها را در بازه زمانی طولانی تری از تعمیرات ناشی از نفوذ رطوبت به پشت عایق بی نیاز می کند.

 

سهولت اجرا:  این محصول به صورت دو جزیی شامل یک جزء سیمانی و یک جز پلیمر مایع عرضه می شود. در کارگاه ساختمانی با یکدیگر مخلوط شده و ترکیبی شبیه به رنگ را تولید می کنند. این محصول را پس از آماده سازی در کارگاه، می توان با قلم مو و یا ماله و غلتک بر روی کار اجرا نمود.

در سیستمهای عایق رطوبتی معمول، ابتدا تمامی سرویسهای ساختمان عایق کاری میشوند و سپس کاشیکار اقدام به اجرای کاشی بدنه و کف می نماید. با توجه به سرعت پایین اجرای کاشیکاری و طولانی شدن آن ، عایق کاری کف در معرض انواع آسیبها قرار دارد. در این مدت احتمال سقوط مصالح تیز، عبور کارگران با کفش میخدار ... موجب آسیب جدی  شده که  تنها در مرحله بهره برداری ساختمان می توان به آن پی برد که با صرف هزینه زیاد باید به ترمیم آن اقدام نمود.

در سیستم عایق IZOcement می توان به علت سهولت اجرای عایق کاری را در دو مرحله انجام داد: یک مرحله پیش از انجام کاشیکاری دیوار تنها شامل پوشش دیوار و کف و مرحله دوم  روی کف و  پیش از اجرای کاشیکاری کف.

 

عدم آسیب پذیری: عایق بندی رایج در برابر فلزات، میخ و مصالح تیز و غیره آسیب پذیر بوده و خیلی زود سوراخ میشوند و معمولاً تعمیرات نقاط سوراخ شده با موفقیت کامل همراه نیست. لذا عملاً لازم است عایق کاری اولیه جمع شده و مجدداً و به طور کامل عملیات عایق بندی صورت گیرد. با استفاده از سیمان لاستیکی تیوا و بعلت سیمانی بودن ، این عیب وجود ندارد . 

دیگر محصولات ما

دیگر خدمات ما

فرم ورود