آهن و فولاد پس از قرارگرفتن در معرض شرایط جوی (هوا و رطوبت) و محیط خورنده و نفوذپذیر به مرور زمان آثاری از خوردگی و زنگ زدگی بر روی سطح آن ها ظاهر می گردد که نتیجه این فرسایش ایجاد ظاهر و چشم اندازی نازیبا، عدم ایمنی و در نهایت شکست فیزیکی سازه می باشد. همچنین انبساط حجم تا میزان %400 در میلگردهای سازه های بتنی در اثر خوردگی منجر به خرابی سازه های مذکور می گردد. سیستمی که برای محافظت سازه های فولادی در نظر گرفته می شود باید با توجه به اهمیت و حساسیت سازه طراحی شود به طوری که در طول زمان بهره برداری و در شرایط محیطی، سازه بتواند دوام و کارایی خود را حفظ و از خوردگی آن جلوگیری نماید. TP612 محصولی است که موجب گالوانیزاسیون سطوح فلزی در محل از طریق حفاظت کاتدی می گردد.TP612 با 96% روی خالص الکترولیت در لایه فیلم خشک دارای چسبندگی بی نظیر با فولاد بوده و موجب حفاظت کاتدی سازه فلزی می گردد. این حفاظت مکانیکی نیز توسط روی اتومایز شده که در TP612 وجود دارد صورت می پذیرد. حفاظت مکانیکی نیز توسط فیلم خشک TP612 تأمین می شود. TP612 در اثر صدمات ناشی از ضربات مکانیکی و انبساط و انقباض های حرارتی به هیچ وجه ترک نخورده و دچار آسیب نمی گردد.

1- امکان گالوانیزاسیون میلگردهای داخل بتن جهت افزایش طول عمره سازه بتنی

2- ترمیم قسمت های صدمه دیده سازه های گالوانیزه گرم.

3- بر روی کلیه سازه های فلزی از قبیل: مخازن، دکل های انتقال نیرو، سازه های دریایی، اسکلت های فولادی، لوله ها، دریچه ها، سیلوها، ماشین آلات صنعتی، سازه های صنعتی، کشتی ها و شناورها، پل ها، کانتینرها، میلگردهای داخل بتن تاسیسات سدها، تاسیسات آب و فاضلاب و .. می توان اجرا نمود.

1- گالوانیزه نمودن سازه های فلزی در محل بدون نیاز به جداسازی و تفکیک سازه.

2- اجرای TP612 بر روی سازه های گالوانیزه گرم موجب شارژ خاصیت حفاظت کاتدی می گردد.

3- اجرای  آسان توسط روش های متداول از قبیل قلم مو، غلتک نقاشی، پیستوله، غوطه وری و ...

4- مقاومت حرارتی از 40 تا 150 درجه سانتیگراد.

5- TP612 انعطاف پذیر بوده و در شوک حاصله از انبساط و انقباض های حرارتی و برودتی ترک نخورده و از سطح فلز به هیچ عنوان جدا نمی شود.

6- مقاومت بالا در برابر ساییدگی و خراش ها.

7- سمی نمی باشد وعاری از سرب، کادمیوم، تولوئن، گزیلن، بنزن، متیلن کلراید، متیل اتیل کتن است.

8- TP612 فاسد نمی شود و دارای انبارداری نامحدود است.

9- مقاومت در محیط های اسیدی و قلیایی.

10- قابلیت اجرا در محیط های بسیار شرجی و مرطوب.

11- دارای گواهینامه و تاییدیه های معتبر بین المللی.

هر کیلوگرم TP612 سطحی معادل 43/5 متر مربع را به ضخامت 40 میکرون پوشش می دهد. 

 قبل از مصرف می بایست در سطوح صاف و صیقلی آن را زبر نمایید که این موضوع اهمیت فراوانی در کیفیت پوشش اجرا شده دارد. در سطوح قدیمی گالوانیزه و سطوح زنگ زده می بایست قسمت های پوسته شده را از جان فلز جدا نمود و همچنین در صورت وجود هرگونه روغن و یا چربی می بایست کاملاً آن را تمیز کرد. در سطوح از قبل رنگ شده می بایست پوشش قدیمی رنگ را کاملاً حذف نموده به طوری که TP612 مستقیماً بر روی فلز اجرا شود. برای اجرا بر روی میلگردها تمیز بودن آن ها کفایت می کند. TP612 را می توان به روش متداول نقاشی، پیستوله، غوطه وری و ... مورد مصرف قرار داد.

رنگ: طوسی

وزن مخصوص: gr/cm32/67

درصد روی موجود در لایه خشک: حداقل 96%

ویسکوزیته: 3000 الی 3500 cps

بسته بندی: در بسته بندی های 5 کیلوگرمی

مدت و شرایط نگهداری: در بسته بندی اولیه و دربسته به دور از سرما و گرما به مدت نامحدود

 همانند سایر مواد شیمیایی، هنگام نگهداری  و کار با این محصول دقت نموده تا از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و در صورت تماس احتمالی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهید.

 مقادیر اضافی را در آب و یا خاک نریزید.

تمام محصولاتی که توسط شرکت مواد مهندسی تیوا تولید و عرضه می گردند مطابق با استانداردهای بین المللی می باشند.

 

فرم ورود