این محصول برپایه اپوکسی بیسفنول (جزء A) و هاردنر بر پایه پلی¬آمین (جزء B) تولید میگردد. از این محصول به عنوان لایه رابط و پراستحکام برای پیونددادن بافت قدیمی بتن با بافت جدید بتن استفاده می گردد. همچنین از این ماده به منظور کاشت میلگرد در بتنی که دارای آرماتور انتظار نباشد بهره گرفته می شود. گرانروی خوب این محصول موجب خاصیت خودترازی (Self level) آن می باشد. استحکام مکانیکی بالا، دوام و طول عمر بسیار، چسبندگی فوق العاده، عدم تأثیرپذیری از عوامل جوی و محیطی بخصوص عدم جذب آب و خواص شیمیایی عالی از دیگر خواص این محصول به شمار می آید. 

 

شرح

رنگ

ویسکوزیته سانتی­پوآز در 25 درجه سانتیگراد

چگالی gr/cm3

نسبت ترکیب وزنی

مصرف پس از اختلاط در 25 درجه سانتیگراد

جزء A

دلخواه

2200

51/1

100

___

جزء B

زرد

120

07/1

10

___

ترکیبی دو

دلخواه

2850

40/1

____

25 دقیقه

  

قبل از هر اقدامی می بایست سطح کار عاری از هرگونه آلودگی از قبیل: چربی، گرد و غبار، رنگ قدیمی، رطوبت و …گردد. عدم توجه به موضوع فوق منجربه کاهش شدید چسبندگی خواهد شد. پس از آماده¬سازی سطح با رعایت دقیق نسبت ترکیب، دو جزء رزین و هاردنر را با نسبت پیشنهاد شده در یک ظرف ریخته و به وسیله همزن مناسب با دور پایین (حداکثر 200 دور در دقیقه) به مدت تقریبی 2 دقیقه مخلوط نمایید. توجه 1: این ترکیب فاقد حلال بوده و از استفاده هر نوع حلال جهت کاهش ویسکوزیته جداً خودداری نمایید. توجه 2: در هر مرحله، مقداری از دو جزء رزین و هاردنر را باهم مخلوط نمایید که پیش از سرآمدن عمر مصرف مواد قابلیت استفاده از آن وجود داشته باشد. توجه 3: با عنایت به گرمازابودن واکنش میان دو جزء و تبعیت سرعت پخت مواد از دما و همچنین عایق بودن محصول می بایست در نظر داشت که هر چقدر، حجم بیشتری از مواد مخلوط شود، زمان مصرف عملاً کوتاه تر خواهد بود.

 

 

استحکام فشاری

Mpa 109

استحکام کششی

Mpa 90

استحکام خمشی

Mpa 84

سختی

Shore D 80

مقاومت به ضربه

Kg/m 7/8

مقاومت چسبندگی

Mpa 81

استحکام حرارتی

°c 85

 

 

 

در استفاده از TA418 به منظور کاشت میلگرد در قطعه بتنی به نکات زیر توجه فرمایید:


1. مشخص نمودن محل دقیق قرارگیری آرماتور
3. تهیه مته مناسب با سایز حدود 10 میلیمتر بزرگتر از سایز آرماتور (برای آرماتورهای بالاتر از سایز 20 میلیمتر)
4. حفر سوراخ تا عمق حدود 20 الی 25 سانتیمتر
5. تخلیه و زدودن گرد و غبار حاصل از مته زنی
6. مضرس¬نمودن یا ایجاد خراشیدگی در جداره حفره
7. آماده نمودن چسب کاشت میلگرد (ترکیب نمودن دو جزء چسب)
8. پرنمودن حدود یک سوم حفره از چسب آماده ده (به آرامی و یکنواخت)
9. قراردادن آرماتور در مرکز سوراخ حفره شده (این کار به آرامی انجام شود تا از حبس¬شدن هوا هنگام کاشت میلگرد جلوگیری گردد).
10. ایجاد حرکت دورانی و زاویه دار و البته به آرامی توسط میلگرد کاشته شده به منظور جابجایی و تماس کامل چسب با جداره های سوراخ و سطح میلگرد و خروج هوای حبس شده احتمالی
11. ثابت نمودن آرماتور در راستای قائم و مرکز حفره
12. محافظت از میلگرد تثبیت شده در مقابل ضربه و جابجایی احتمالی تا 24 ساعت


دور از تابش مستقیم و مداوم آفتاب و دور از هوا در محدوده دمایی 5+ الی 30+ درجه سانتیگراد و در بسته بندی اولیه به مدت 12 ماه قابل نگهداری است.


از تماس محصول با پوست خودداری نمایید. در صورت تماس رزین با پوست بدن، آن را بوسیله حلال های نفتی زدوده سپس به وسیله آب و صابون شستشو دهید. در صورتی که هاردنر با پوست بدن تماس پیدا نمود از آب و صابون جهت زدودن آن استفاده نمایید. این محصول درحالت مایع، موجب آلودگی آب و خاک می گردد. بنابراین از ریختن باقیمانده مواد در طبیعت خودداری کنید. پس از اتمام کار، کلیه ابزار و وسایل را با حلال های نفتی شستشو دهید.

 

نکات زیست محیطی: مقادیر اضافی را در آب و یا خاک نریزید.


تمام محصولاتی که توسط شرکت مواد مهندسی تیوا و عرضه می گردد مطابق با استانداردهای بین المللی می باشند.

فرم ورود