شاتکریت TC118 سرعت هیدراتاسیون سیمان را بالا می برد و به همین علت مقاومت اولیه مخلوط به سرعت افزایش .یافته و گیرش نهایی آن به طور قابل ملاحظهای تسریع می شود


تونل ها، آبروها، خاکریزها، گودبرداری ها، کارهای تعمیراتی بتن، تقویت سازه های بتنی و بنایی.


1 کاهش ریزش مصالح
2 سهولت اجرای سقف های قوسی شکل و انحنا دار
3 افزایش چسبندگی
4 آب بندی کردن سطوح


مقدار مصرف آن 2% تا 4% وزن سیمان می باشد و برای تسریع بیشتر در زمان گیرش میزان مصرف به 5% تا 6% وزن سیمان افزایش می یابد. در صورت مصرف بیشتر از 9% وزن سیمان مقاومت فشاری کاهش خواهد یافت.


TC118 به دو روش خشک و تر انجام می شود در روش خشک سیمان و مصالح سنگی با یکدیگر مخلوط و به وسیله فشار باد به شیلنگ پاش هدایت می شوند و در خروجی شیلنگ، آب به آن اضافه می شود در روش تر تمام اجزاء خشک و ملات و TC118 و آب با یکدیگر مخلوط شده و این مخلوط به سطح مورد نظر پاشیده می شود. باید توجه داشت انجام آزمایش های اولیه برای کنترل زمان گیرش و مختصات مقاومت 24 ساعته بر روی سیمان مصرفی در دستور کار قرار گرفته شود

نحوه ارزیابی مختصات مقاومت 24 ساعته:
گیرش اولیه گیرش نهائی مقاومت 24 ساعته رده بندی
2 دقیقه 6 تا 8 دقیقه 18 تا 22 مگاپاسکال خوب
5 دقیقه 8 تا 12 دقیقه 12 تا 15 مگاپاسکال قابل قبول
بیش از 12 دقیقه بیش از 15 دقیقه کمتر از 12 مگاپاسکال ضعیف

حالت فیزیکی: پودری
رنگ: سفید مایل به زرد
وزن مخصوص: gr/cm3 1/3
عدد قلیایی (حل در مایع) :6.5 تا 7.5
یون کلر: ندارد
شرایط و مدت نگهداری: در بسته بندی اولیه به دوراز سرما و گرما و رطوبت به مدت یک سال
بسته بندی: در کیسه های 20 کیلوگرمی


همانند سایر مواد شیمیائی، هنگام نگهداری و کار با این محصول دقت نموده تا از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و در صورت تماس احتمالی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهید. در هنگام عمل شاتکریت استفاده از ماسک، عینک ایمنی و دستکش الزامی است.
نکات زيست محيطي:
مقادير اضافي را در آب و يا خاک نريزيد.


تمام محصولاتي که توسط شرکت مواد مهندسي بتن و ساختمان تيوا توليد و عرضه مي گردند مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشند.


فرم ورود