ضد یخ بتنضد یخ بتن TC117


ضد یخ بتن TC117 هیدراتاسیون سیمان یک واکنش گرما زا است و از آنجایی که بهتراست هیدراتاسیون سیمان در دمای بین 10 الی25 درجه سانتیگراد و در مدت 28 روز انجام پذیرد و از سوی دیگر گیرش اولیه بتن در دمای 20 درجه سانتیگراد حدود 12 ساعت به طول می انجامد. به این ترتیب برای جلوگیری از یخ زدن بتن در هنگام سرما می بایست زمان گیرایی اولیه را از 12 ساعت به حدود 3 الی5 ساعت کاهش دهیم و این کار توسط ضد یخ بتن انجام پذیر است و با استاندارد ASTM C494 مطابقت دارد و در دو نوع پودری و مایع تولید و عرضه می گردد.

با افزودن ضد یخ بتن، از طرفی واکنشی به نام هیدراسیون (واکنشی که سیمان با آب نشان می دهد) با افزایش سرعت مواجه خواهد بود و از طرفی دیگر نوعی گرما در مخلوط بتن تولید می شود.

 


1- برای پیشگیری از انجماد آب در بتن هایی که در معرض برودت شدید قرار میگیرند.
2- تند کردن گیرش اولیه بتن، خطر آسیب های ناشی از تغییر سریع دمای محیط.
3- کاهش نقطه انجماد و سیال شدن بتن.
4- انجام کارهای ترمیمی در هوای سرد و یخ بندان.


1- TC117 محصولی است که به کمک آن می توان دردمای 5+ تا 15 درجه بتن ریزی نمود.
2- با افـزودن TC117 واکـنش سیلـیکات موجـود در سیمان که با رسوب کردن لایههای هیدورکسید کلسیم روی آن به شدت کند گشته است سرعت می گیرد و حرارت حاصله به تند کردن گیرش بتن، تقلیل خطرات ناشی از افت سریع دمای محیط کمک می کند.
3- با افزودن TC117 به مخلوط بتن می توان مقدار آب مصرفی را تا 10% کاهش داد بدون انکه در کارایی بتن تغییری ایجاد شود.به این ترتیب فشردگی و تراکم بتن تازه و پایداری بتن سخت شده در برابر سیکل های انجماد افزایش می یابد.
4- TC117 فاقد کلراید و نیترات بوده و به آرماتورها و بتن آسیبی نمی رساند و با هر نوع سیمان سازگاری دارد.


برای مشخص شدن میزان مصرف به جدول زیر دقت بفرمائید: میزان مصرف بر حسب درصد وزن سیمان: در محدوده دما (5+ تا 0) با عیار 300 (2%) با عیار 350 (5/1%) و با عیار 400 (1%) در محدوده دما (0 تا 5-) با عیار 300 (5/2%) با عیار 350 (2%) و با عیار 400 (5/1%) در محدوده دما (5- تا 10-) با عیار 300 (3%) با عیار 350 (5/2%) و با عیار 400 (2%) (طبق آئین نامه بهتر است دراین محدوده بتن ریزی متوقف گردد).


TC117 مصرفی را به داخل تراک ریخته و پس از اختلاط کامل با بتن آماده بتن ریزی را آغاز نمائید. هنگام بتن ریزی در هوای سرد به نکات زیر توجه بفرمایید:
1- سطح قالب ها و آرماتورها را از آب و برف و یخ بزدایید.
2- در صورت امکان آن ها را گرم کنید تا دمای آن ها به بیش از صفر درجه سانتیگراد برسد.
3- دمای بتن را حدود 4 الی 6 درجه سانتیگراد ثابت نگهدارید.
4- در صورت امکان با پوشش مناسب حرارت بتن را حفظ کنید.
5- در صورت یخ زدن ضد یخ در دماهای خیلی پائین آن ها را در محیط گرم قرار بدهید تا یخ آن باز شود و از حرارت دادن آن جداً خودداری بفرمائید.
6- در صورت لزوم می توان مصالح بویژه آب مصرفی را گرم کرد و با استفاده از پوشش مناسب از اتلاف دمای بتن تازه ریخته شده جلوگیری کرد.
7- در زمان بتن ریزی دمای هیچ قسمت از بتن نباید از 5+ درجه سانتیگراد کمتر شود چون در غیر این صورت فعالیت شیمیائی هیدراتاسیون سیمان جهت گیرش و مقاومت دهی کاملاً متوقف می شود.


1- رنگ: زرد
2- وزن مخصوص: gr/cm3 1/25
3- PH: 7
4- شرایط و مدت نگهداری : در بسته بندی اولیه و در بسته به دور از سرما و گرما به مدت یک سال
5- بسته بندی: در گالن های 20 و 25 و بشکه های 220 کیلوگرمی کيلوگرمي

 

1- رنگ: سفید
2- وزن مخصوص: gr/cm3 1/95
3- PH: 7
4- شرایط و مدت نگهداری: در بسته بندی اولیه و در بسته به دور از سرما و گرما و رطوبت به مدت یک سال


در صورت تماس با پوست، با آب و صابون بشوئيد و در صورت تماس با چشم و يا با مخاط¬هاي تنفسي با آب گرم بشوييد و بلافاصله به پزشک مراجعه کنيد
نکات زيست محيطي:
مقادير اضافي را در آب و يا خاک نريزيد.


تمام محصولاتي که توسط شرکت مواد مهندسي بتن و ساختمان تيوا توليد و عرضه مي گردند مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشند.
                                                                                                               

فرم ورود