در کشور ما آب انداختگی تقریبا در تمامی ساخت و سازهای بتنی اتفاق می افتد که معمولاً این مشکل به سادگی با پاشیدن سیمان بر روی سطح بتن رفع می گردد. اما این راه حل منجربه تشکیل یک سطح بسیار ضعیف با نسبت بالای آب به سیمان می شود که به سادگی از بتن جدا می شود و مقاومت سایشی بسیار کمی دارد. درضمن آب انداختگی باعث ایجاد ترک­های ریز می شود که اصطلاحاً ترک پوست سوسماری گفته می شود. این ترک­ها اگر درمعرض دید باشند سطح را بدنما می کنند. کاربرد TC116 از وقوع چنین پدیده ای جلوگیری می نماید و باعث ایجاد یک سطح مستحکم می گردد. در ضمن استفاده از TC116 باعث می­شود تا نسبت آب به سیمان درکل ضخامتعضو ثابت بماند و هیدراتاسیون سیمان ادامه یابد. با بیان توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت که استفاده از TC116 منجربه یک سطح مناسب با مقاومت سایشی بالا می شود و همچنین از نفوذپیذیری بتن کاسته و نفوذ عوامل خورنده را به داخل بتن به حداقل می رساند و دوام بتن را افزایش می دهد. این امر در مناطقی مانند سواحل جنوبی شمالی کشور باعث جلوگیری از هدررفتن سرمایه ملی می شود. TC116 با استاندارد ASTM C1116 مطابقت دارد.


1-جهت تولید بتنی شکل پذیر
2-تولید بتنی با مقاومت ضربه ای و سایشی بالا
3-تولید بتن ضدحریق
در بتن های آماده و تولید قطعات پیش ساخته
5. 4-علاوه بر کاربرد در بتن و سیمان، در گچ و پنل­های پیش ساخته گچی نیز مورد کاربرد دارد.
1-در تولید ورق­های سیمانی (ایرانیت)
2-در ساخت پوششهای دیواری (رومالین)


باعث دوام بتن در شرایط سخت محیطی می شود.
باعث کاهش ترک خوردگی به میزان قابل توجهی می شود.
از هدررفتن سرمایه های هنگفت به علت خوردگی آرماتورها و خرابی بتن جلوگیری می کند.
جایگزین مناسبی برای آرماتور حرارتی می باشد
جلوگیری از آب انداختگی و کمک به هیدروتاسیون
کاهش نفوذپذیری
افزایش مقاومت فشاری
افزایش مقاومت سایشی
افزایش مقاومت بتن در برابر سیکل­های ذوب و انجماد


مقدار متوسط مصرف TC116 باتوجه به عملکرد موردنظر از 0/6 تا 3 کیلوگرم در هر مترمکعب متغیر است. مقدار متوسط مصرف (مثلاً دال ها) حدود یک کیلوگرم در هر مترمکعب است. در قطعات پیش ساخته با استفاده از سیستم دوغاب تزریقی (Slurry infiltrated) از مقدار بیشتری TC116 باید استفاده شود تا به هدف موردنظر (مقاومت خمشی موردنظر) رسید.


TC116 را می توان در هر زمان به بتن اضافه نمود. معمولاً TC116 را در ابتدا با سنگدانه­ها مخلوط کرده و سپس آب به آن اضافه نمایید. می توان TC116 را با آب طرح اختلاط مخلوط کرده و سپس این آب را به ملات خشک اضافه نمایید که در این صورت می­بایست برای رسیدن به مخلوطی یکنواخت و همگن 3 تا 4 دقیقه همزدن را ادامه داد. درصورت استفاده در بتن آماده، می توان TC116 را به تدریج در داخل میکسر ریخته و همزدن در دور تند باید به قدری ادامه داشته باشد که از پخش کامل TC116 در داخل بتن مطمئن شوید.
نکته: توجه داشته باشید که TC116 آب گریز (Hydorphobic) بوده و درصد جذب آب آن صفر است بنابراین هرگز نباید از افزودن آب اضافی جهت افزایش روانی بتن استفاده کرد.

 

حالت فیزیکی: الیاف پلی پروپیلن (PP)
رنگ: سفید
ابعاد: در سایزهای 3، 6، 12، 19 میلیمتری
شرایط و مدت نگهداری: در بسته بندی اولیه و در بسته به دور از رطوبت و عوامل جوی در شرایط انبارداری مناسب به مدت 5 سال
بسته بندی: در کیسه­های 25 کیلوگرمی


کاملاً بی­خطر بوده و هیچ گونه آسیبی نمی­رساند.
نکات زيست محيطي:
به علت انبارداری طولانی می توان مقادیر اضافی را برای پروژه های بعدی حفظ نمود.


تمام محصولاتي که توسط شرکت مواد مهندسي بتن و ساختمان تيوا توليد و عرضه مي گردند مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشند.


فرم ورود