فراروان کننده بتن TC112این محصول برپایه پلی کروبکسیلیک ـ اتر بوده و با فوق روان کننده های متداول که بر پایه فرمالدئید یا ملامین سولفونات هستند، متفاوت است به طوریکه علاوه بر افزایش الکتریسته ساکن بین ذرات سیمان که منجربه پخش شدن ذرات سیمان می شود، وجود شاخه های جانبی در زنجیره های مولکولی نیز، مانع از جذب شدن ذرات سیمان پخش شده گردیده که این خود عاملی مهم و اساسی در افزایش روانی بتن می باشد. با استانداردهای ASTM C4954 Tape F و ASTMC1017 Tapell مطابقت دارد.


1- در تهیه و تولید بتن های توانمند
2- در طرح هایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم است.
3- صنایع بتن آماده و پیش ساخته
4- جهت بتن ریزیهای حساس در شرایط آب و هوایی معتدل و یا گرم
5- ساخت بتن خود تراکم


1- افزایش مقاومت فشاری در سنین اولیه
2- افزایش خاصیت نفوذناپذیری بتن
3-کارایی عالی با راندمان بالا
4- نیاز به ویبره را کمتر کرده و درنتیجه کاهش نیروی انسانی موردنیاز را منجر میشود.
5- بالابردن میزان چسبندگی بتن به آرماتورها و فولاد
6- افزایش مقاوت خمشی بتن سخت شده
7- با بتن هایی که در طرح آنها میکروسیلیس و یا خاکستر بادی و یا فلی اش به کار رفته سازگاری دارد.
8- فاقد کلراید و نیترات بوده و به بتن آسیبی نمی رساند.


بین 3/0 الی 8/0 درصد وزن سیمان مصرفی که این میزان مصرف نسبت به مقدار مقاومت و کارایی در نظر گرفته شده و شرایط آب و هوای منطقه و فشردگی و فاصله آرماتورها متغیر است.


این محصول را می توان با بتن آماده (که مقدار آب مصرفی آن برای رسیدن به یک مقاومت فشاری نهایی مطلوب تنظیم شده است (اضافه نمود که اختلاط مخلوط بتن جدید به مدت 2 دقیقه الزامی است). روش دقیق تر اینکه: شن، ماسه و سیمان را با 50 تا 70% آب مصرفی به مدت 15 الی 30 ثانیه به هم بزنید. سپس به میزان لازم TC112 را به این مخلوط اضافه کرده و تا رسیدن به یک مخلوط همگن به مدت 1 دقیقه آن را با دور تند مخلوط نمایید. درصورت نیاز مقداری از آب باقیمانده را تا رسیدن به کارایی مناسب به مخلوط فوق اضافه نمایید.

 

نکات:
الف – باید توجه داشت مصرف اتفاقی درصد بیشتر TC112 به اندازه 2 الی 3 برابر مقدار توصیه شده سبب تاخیر قابل ملاحضه ای در زمان گیرش، کاهش در مقاومت فشاری اولیه در 24 تا 48 ساعت اولیه، افزایش هوای تولید شده در بتن و تغییر سایر خواص می شود.
ب – هرگز این محصول را به ملات خشک اضافه نکنید.

نوع: مايع
رنگ: قهوه اي
وزن مخصوص: gr/cm3 12/1
PH: 6
حلالیت: محلول در آب
شرايط و مدت نگهداري: در بسته بندی اولیه به دور از سرما و گرما در بسته بندي اوليه به مدت يک سال
بسته بندي: در گالن هاي 20 و بشکه هاي 250 کيلوگرمي


در صورت تماس با پوست، با آب و صابون بشوئيد و در صورت تماس با چشم و يا با مخاط¬هاي تنفسي با آب گرم بشوييد و بلافاصله به پزشک مراجعه کنيد
نکات زيست محيطي:
مقادير اضافي را در آب و يا خاک نريزيد.


تمام محصولاتي که توسط شرکت مواد مهندسي بتن و ساختمان تيوا توليد و عرضه مي گردند مطابق با استانداردهاي بين المللي مي باشند.