ملات تعمیری ویژه TP619

ملات تعمیری بتن ویژهTP619 ملات تعمیری بر پایه سیمان بوده به همراه دیگر مواد تقویت کننده، آماده به مصرف که پس از افزودن مقدار لازم آب به خمیری تعمیری جهت پوشش دهی، مقاوم و آب­بند مبدل می گردد. این محصول بدون انقباض و دارای نفوذپذیری کم بوده و از دوام طولانی برخوردار می باشد.


1-  به منظور محافظت از سازه های در معرض عوامل مهاجم همچون کلراید و سولفات­ها.

2- به عنوان پوشش نهایی سازه های بتنی جهت آب بندی و از بین بردن ترک های مویینه احتمالی.

3- تعمیر سازه های در مناطق صنعتی به ویژه سازه­هایی که در معرض روغن های معدنی و یا هیدرولیک می باشند.

4-  تعمیرات و آب بندی سازه های آبی همچون استخرهاف مخازن آب آشامیدنی و سازه­های دریایی و

5-  تمامی موارد تعمیری سازه­ای که امکان ماله کشی و یا خاصیت پاششی را دارا بوده و هدف اجرای پوششی با مقاومت بالا و پایدار باشد.

 

1-  بدون انقباض بودن TP619 موجب اطمینان از اتصال خوب به سطح بتنی و انتقال نیروها در تعمیرات سازه ای می گردد.

2-  قابلیت پاششی ملات، امکان اجرای وسیع تر و مقادیر بیشتری را فراهم می سازد.

3-  نفوذپذیری بسیار کم این ملات امکان حملات خوردگی محیط را به حداقل ممکن میرساند.

4-  مقاوم در مقابل سیکل­های یخبندان و ذوب.

5-  همرنگ بتن بوده و بر نمای خارجی بتن تاثیری ندارد. 

 

 

حجم مخلوط حاصل از یک کیسه 20 کیلوگرم TP619 و 3/5  لیتر رزین مقدار 10 لیتر خواهد بود که می توان این حجم را برای پوشش دهی یک مترمربع به ضخامت 10 میلیمتر استفاده کرد.

 

 

سطح کار را از هرگونه گرد و غبار و چربی و یا هر نوع آلودگی تمیز کنید. اگر مناطقی سست وجود دارد آنها را از بین ببرید. در صورت مشاهده آرماتور زنگ زده، ابتدا از سلامت درون آن اطمینان یافته و سپس نسبت به زنگ زدایی توسط یکی از روشهای برس زنی و یا ماسه پاشی اقدام نموده تا سطح فولاد تمیز نمایان گردد. پس از مرحله تمیزکاری سطح، اقدام به شستشو با آب نموده به طوریکه کاملاً اشباع گردد. اگر مقادیر اضافی آب بر روی سطح باقیمانده، آن را جمع آوری کنید. بهترین روش ساخت ملات TP619 استفاده از ابزار همزن (دریل) با دور پایین است. به مقدار لازم آب را در داخل ظرفی تمیز ریخته و در حالیکه همزن درحال گردش است، پودر خشک TP619 را به طور پیوسته به آب اضافه نمایید. پس از اضافه شدن کامل پودر به آب، همزدن را تا 3 دقیقه ادامه دهید تا مخلوطی یکنواخت و فاقد حباب­های بزرگ ایجاد گردد. چنانچه مخلوط فوق از غلظت دلخواه برخوردار نباشد می توان رفته رفته به آن آب و یا پودر خشک TP619 اضافه نمود و آن را رقیق و یا غلیظ کرده و پس از آن برای 1 تا 2 دقیقه هم زدن را ادامه دهید.

مخلوط آماده شده قابلیت اجرای دستی و یا پاشش را دارا می باشد. درصورت اجرای دستی می بایستی ماله را بر روی سطح ملات فشار داد تا تماس کامل بر سطح قبلی ایجاد گردد.

بهترین زمان برای پرداخت کاری نهایی وقتی است که اثر انگشت به سختی بر روی سطح ملات باقی بماند. عمل آوری خوب به ویژه در شرایط گرما یا باد شدید ضروری بوده و برای این منظور می توان از پوشش نایلونی استفاده کرد.

 

نوع: پودری

 رنگ: طوسی

 یون کلر: ندارد 

قابلیت انحلال: در آب 

وزن مخصوص: gr/cm3 3/2

دمای زمان اجرا: حداقل 5 حداکثر 35 درجه سانتیگراد

ضخامت هر لایه: حداقل 10 حداکثر 50 میلیمتر

شرایط و مدت نگهداری: در بسته بندی اولیه به دور از سرما و گرما و رطوبت به مدت یک سال

بسته بندی: در کیسه های 20 کیلوگرمی

 

 

 

وسایل کار را بلافاصله پس از خاتمه کار وقتی که هنوز ملات روی آن تازه می باشد با آب بشویید. ملات خشک شده به صورت مکانیکی قابل جداشدن است.

 

همانند سایر مواد شیمیایی، هنگام نگهداری و کار با این محصول دقت نموده و از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذایی پرهیز گردد و درصورت تماس احتمالی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهید.

 

 

مقادیر اضافی را در آب و یا خاک نریزید.

 

 

تمام محصولاتی که توسط شرکت مواد مهندسی تیوا تولید و عرضه می گردد مطابق با استانداردهای بین­المللی می باشند.

 

فرم ورود