سبد خرید

الیاف پلی پروپیلن بتن تیوا شیمی TC116

الیاف پلی پروپیلن بتن تیوا شیمی TC116

الیاف پلی پروپیلن بتن PP ، افزودنی بتن،جهت جلوگیری از ترک خوردن و کنترل ترک بتن استفاده میشود. پلی پرو پیلن یا  PP الیاف بتن ضد ترک ،در دو سایز 12 و 6 میلی متری تولید میشود.پلی پروپلین برای 12 میلی متری برای اضافه کردن مستقیم به بتن و الیاف پلی پروپلین 6 میلی متر جهت استفاده برای ملات ساختمانی و پلاستر استفاده میشود.

توضیحات

الیاف پلی پروپیلن بتن تیوا شیمی TC116

Addition of polypropylene fiber concrete

الیاف پلی پروپیلن بتن PP ، افزودنی بتن،جهت جلوگیری از ترک خوردن و کنترل ترک بتن استفاده میشود. پلی پرو پیلن یا  PP الیاف بتن ضد ترک ،در دو سایز 12 و 6 میلی متری تولید میشود.پلی پروپلین برای 12 میلی متری برای اضافه کردن مستقیم به بتن و الیاف پلی پروپلین 6 میلی متر جهت استفاده برای ملات ساختمانی و پلاستر استفاده میشود.الیاف پلی پروپیلن چیست؟ استفاده از الیاف بتن ضد ترک TC116 منجر به یک سطح مناسب با مقاومت سایشی بالا می شود و همچنین افزودنی بتن PP از نفوذپذیری بتن کاسته و نفوذ عوامل خورنده را به داخل بتن به حداقل می رساند و دوام بتن را افزایش می دهد. این امر در مناطقی مانند سواحل جنوبی،شمالی کشور باعث جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی می شود. TC116الیاف PP با استاندارد ASTM C1116 مطابقت دارد.

توضیحات الیاف پلی پروپیلن بتن PP

در کشور ما آب انداختگی تقریبا در تمامی ساخت و سازهای بتنی اتفاق می افتد که معمولاً این مشکل به سادگی با پاشیدن سیمان بر روی سطح بتن رفع می گردد. اما این راه حل منجربه تشکیل یک سطح بسیار ضعیف با نسبت بالای آب به سیمان می شود.که به سادگی از بتن جدا می شود و مقاومت سایشی بسیار کمی دارد. درضمن آب انداختگی باعث ایجاد ترکهای ریز می شود که اصطلاحاٌ ترک پوست سوسماری گفته می شود. این ترکها اگر درمعرض دید باشند سطح را بدنما می کنند.

کاربرد الیاف پلی پروپیلن بتن PP – TC116 از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری می نماید. باعث ایجاد یک سطح مستحکم می گردد. در ضمن استفاده از الیاف افزودنی بتن تیوا شیمی TC116 باعث میشود تا نسبت آب به سیمان درکل ضخامت ثابت بماند و هیدراتاسیون سیمان ادامه یابد. با بیان توضیحات فوق می توان نتیجه گرفت که استفاده از الیاف پلی پروپلین PP – TC116 منجر به یک سطح مناسب با مقاومت سایشی بالا می شود .همچنین از نفوذپذیری بتن کاسته و نفوذ عوامل خورنده را به داخل بتن به حداقل می رساند.دوام بتن را افزایش می دهد. این امر در مناطقی مانند سواحل جنوبی،شمالی کشور باعث جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی می شود.

الیاف پلی پروپیلن چیست؟

الیاف بتن پلی پروپیلن ، polypropylene fiber concrete ماده افزودنی بتن برای تولید بتنی مقاوم ضد سایش و مسلح کردن بتن،سیمان و گچ می باشد. افزودن الیاف پلی پروپیلن در بتن ایجاد مقاومت خمشی، برشی، کششی، و سایشی مینماید.الیاف بتن ضد ترک پلی پروپیلن تیوا شیمی برای کنترل ترک در بتن بر اثر انقباظ ،انبساط و تنش های حرارتی ؛ همچنین برای افزایش مقاومت کششی بتن ،قابلیت جذب انرژی و نرمی بتن و ایجاد بتنی یک دست و یک پارچه استفاده میشود.

 موارد مصرف الیاف افزودنی بتن پروپیلن PP-TC116

جهت تولید بتنی شکل پذیر

تولید بتنی با مقاومت ضربه ای و سایشی بالا

تولید بتن ضدحریق

در بتن های آماده و تولید قطعات پیش ساخته

علاوه بر کاربرد در بتن و سیمان، در گچ و پنل های پیش ساخته گچی نیز کاربرد دارد.

در تولید ورق های سیمانی – ایرانیت

در ساخت پوششهای دیواری – رومالین

FB PP ضد ترک و مناسب جای گزینی به جای بتن مسلح میباشد.

ازایجاد ترک های ذاتی بتن جلو گیری میکند.

 

مزایا استفاده الیاف پلی پروپیلن بتن PP

  • پلی پروپیلن باعث دوام بتن در شرایط سخت محیطی میشود.
  • پلی پروپلین ، باعث کاهش ترک خوردگی به میزان قابل توجهی میشود.
  • الیاف پلی پروپیلن ، از هدررفتن سرمایه به علت خوردگی آرماتورها و خرابی بتن جلوگیری میکند.
  • جایگزین مناسبی برای آرماتور حرارتی میباشد.
  • جلوگیری از آب انداختگی و کمک به هیدروتاسیون
  • کاهش نفوذپذیری
  • افزایش مقاومت فشاری
  • افزایش مقاومت سایشی
  • افزایش مقاومت بتن در برابر سیکلهای ذوب و انجماد

میزان مصرف الیاف بتن ضد ترک پلی پروپیلن

مقدار متوسط مصرف الیاف افزودنی بتن PP- TC116 با توجه به عملکرد موردنظر از 3 تا 6 کیلوگرم در هر مترمکعب متغیر است. مقدار متوسط مصرف در دال ها حدود یک کیلوگرم در هر مترمکعب است. در قطعات پیش ساخته با استفاده از سیستم دوغاب تزریقی (Slurry infiltrated) از مقدار بیشتری TC116 باید استفاده شود تا به هدف موردنظر -مقاومت خمشی موردنظر- برسد.

 

 

روش مصرف افزودنی بتن PP ضد ترک تیوا شیمی

PP- TC116 را می توان در هر زمان به بتن اضافه نمود. معمولاً TC116 را در ابتدا با سنگدانه ها مخلوط کرده و سپس آب به آن اضافه نمایید. می توان TC116 را با آب طرح اختلاط مخلوط کرده و سپس آن را به مالت خشک اضافه نمایید که در این صورت میبایست برای بدست آوردن مخلوطی یکنواخت و همگن 3 تا 4 دقیقه همزدن را ادامه داد. درصورت استفاده در بتن آماده، می توان TC116 را به تدریج در داخل میکسر ریخته و در دور تند هم زد. باید به قدری ادامه داد که از پخش کامل TC116 الیاف بتن پلی پروپیلن در داخل بتن مطمئن شوید.

نکته:  توجه داشته باشید که TC116 آب گریز (Hydorphobic) بوده و درصد جذب آب آن صفر است بنابراین هرگز نباید از افزودن آب اضافی جهت افزایش روانی بتن استفاده کرد.

 

مشخصات فیزیکی الیاف PP  یا پلی پروپیلن 

رنگ: سفید

ابعاد:  در سایزهای 3، 6،12، 19 میلیمتری

شرایط و مدت نگهداری:  در بسته بندی اولیه و در بسته به دور از رطوبت و عوامل جوی در شرایط انبارداری مناسب به مدت 5 سال

بسته بندی:  در کیسه های 25 کیلوگرمی

مقدار قلیایی : صفر

مقدار سولفات : صفر

هوازایی : به میزان چشمگیری ازایش نمی یابد.

میزان کلراید : صفر

ضخامت الیاف پلی پروپلین : 18 تا 30 میکرون

مدول یانگ : 5500  7000 MP

مقاومت کششی : 350/MM2

نقطه ذوب : 160 درجه سانتی گراد

وزن مخصوص :91/0GR/CM3

 

 

نکات ایمنی

polypropylene fiber concrete ، کاملاً بی خطر بوده و هیچ گونه آسیبی نمیرساند.

 

نکات زیست محیطی پروپیلن

به علت انبارداری طولانی می توان مقادیر اضافی را برای پروژه های بعدی حفظ نمود.

 

تأییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت مواد مهندسی بتن و ساختمان تیوا تولید و عرضه می گردد مطابق با استانداردهای بین المللی میباشد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “الیاف پلی پروپیلن بتن تیوا شیمی TC116”

محصولات مرتبط

شرکت مواد مهندسی تیوا با سابقه ای نزدیک به یک دهه فعالیت خود را در زمینه تولید مواد شیمیایی ساختمان آغاز کرده و با نام ” لیموفیکس” پومکس “روانه بازار نموده است. برند لیموفیکس با استاندارد ایران و برند پومکس تحت لیسانس POMEX ترکیه می باشند. تیم کمپانی تیوا شیمی جهت ارتقاع تولیدات ملی و ارسال آن به کشورهای همسایه همواره در حال تلاش و پیشرفت به جلو می باشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق متعلق به تیواشیمی است