سبد خرید

خمیر کاشت میلگرد پومکس

خمیر کاشت میلگرد پومکس

خمیر کآشت میلگرد دو جزئی برپایه اپوکسی بیسفنول(جز A )و هاردنر بر پایه پلی آمین(جزء B) تولید میگردد.خمیر کاشت میلگرد به منظور کاشت آرماتور وکاشت بولت ها در بتن مسلح طراحی شده است از این محصول به عنوان لایه رابط و پراستحکام برای پیوند دادن بافت قدیمی بتن با بافت جدید بتن استفاده می گردد. استحکام مکانیکی بالا ، دوام و طول عمر بسیار، چسبندگی فوق العاده، عدم تأثیرپذیری از عوامل جوی و محیطی بخصوص عدم جذب آب و خواص شیمیایی عالی از دیگر خواص چسب میلگرد بتن به شمار می آید.

دسته:

توضیحات

خمیر کاشت میلگرد TA418

Epoxy Anchoring

خمیر کاشت میلگرد TA418 اپوکسی پومکس ، کاشت آرماتور و بولت ، چسب کاشت میلگرد ، خمیر کاشت میلگرد خمیر کاشت آرماتور ، چسب میلگرد بتن ، چسب اپوکسی کاشت میلگرد، سنجاق میلگرد. خمیر کشت میلگرد دو جزئی برپایه اپوکسی بیسفنول(جز A )و هاردنر بر پایه پلی آمین(جزء B) تولید میگردد.خمیر کاشت میلگرد به منظور کاشت آرماتور وکاشت بولت ها در بتن مسلح طراحی شده است از این محصول به عنوان لایه رابط و پراستحکام برای پیوند دادن بافت قدیمی بتن با بافت جدید بتن استفاده می گردد.

همچنین از این ماده به منظور کاشت میلگرد در بتنی که دارای آرماتور انتظار نباشد بهره گرفته می شود.گرانروی خوب خمیر کاشت آرماتور موجب خاصیت خودترازی (Self level) آن می باشد. استحکام مکانیکی بالا ، دوام و طول عمر بسیار، چسبندگی فوق العاده، عدم تأثیرپذیری از عوامل جوی و محیطی بخصوص عدم جذب آب و خواص شیمیایی عالی از دیگر خواص چسب میلگرد بتن به شمار می آید.یک حلال خاکستری است ،بوی کم ، استحکام بالا. اپوکسی پومکس مناسب برای میلگردهای عمودی – افقی ، از جمله پیچ و مهره لنگر ، میله های رزوه ای و میلگرد ، همچنین برای کاشت آرماتور و بولت،سنجاق میلگرد به بتن استفاده می شود.

روش و میزان مصرف چسب کاشت آرماتور و بولت 

قبل از هر اقدامی می بایست سطح کار عاری از هرگونه آلودگی از قبیل:  چربی، گرد و غبار، رنگ قدیمی، رطوبت و …گردد. عدم توجه به موضوع فوق منجربه کاهش شدید چسبندگی خواهد شد.پس از آماده سازی سطح با رعایت دقیق نسبت ترکیب، دو جز رزین و هاردنر را با نسبت پیشنهاد شده در یک ظرف ریخته و به وسیله همزن مناسب با دور پایین  (حداکثر 200 دور در دقیقه)به مدت تقریبی 2 دقیقه مخلوط نمایید.

 

مواد مهندسی تیوا پیشهناد میکند:

توجه 1 :  این ترکیب فاقد حلال بوده و از استفاده هر نوع حلال جهت کاهش ویسکوزیته جداً خودداری نمایید.
توجه 2 : در هر مرحله، مقداری از دو جزء رزین و هاردنر را باهم مخلوط نمایید که پیش از سرآمدن عمر مصرف مواد قابلیت استفاده از آن وجود داشته باشد. و بتن سنجاق میلگرد گردد.
توجه 3 :  با عنایت به گرمازا بودن واکنش میان دو جز و تبعیت سرعت پخت مواد از دما و همچنین عایق بودن  خمیر کاشت آرماتور و بولت می بایست در نظر داشت که هر چقدر، حجم بیشتری از مواد مخلوط شود، زمان مصرف عملاً کوتاه تر خواهد بود.

روش کاشت میلگرد با استفاده از TA418

در استفاده از TA418 به منظور کاشت میلگرد در قطعه بتنی به نکات زیر توجه فرمایید:

 • مشخص نمودن محل دقیق قرارگیری آرماتور.
 • تهیه مته مناسب با سایز حدود 8 میلیمتر بزرگتر از سایز آرماتور(برای آرماتورهای تا سایز 20 میلیمتر).
 • تهیه مته مناسب با سایز حدود 10 میلیمتر بزرگتر از سایز آرماتور (برای آرماتورهای بالاتر از سایز 20 میلیمتر).
 • حفر سوراخ تا عمق حدود 20 الی 25 سانتیمتر.
 • تخلیه و زدودن گرد و غبار حاصل از مته زنی.
 • مضرسنمودن یا ایجاد خراشیدگی در جداره حفره.
 • آماده نمودن چسب کاشت میلگرد (ترکیب نمودن دو جز چسب).
 • پرنمودن حدود یک سوم حفره از چسب اپوکسی کاشت میلگرد آماده شده (به آرامی و یکنواخت).
 • قراردادن آرماتور در مرکز سوراخ حفره شده (این کار به آرامی انجام شود تا از حبس شدن هوا هنگام کاشت میلگرد جلوگیری گردد).
 • ایجاد حرکت دورانی و زاویه دار و البته به آرامی توسط میلگرد کاشته شده به منظور جابجایی و تماس کامل چسب با جداره های سوراخ و سطح میلگرد و خروج هوای حبس شده احتمالیثابت نمودن آرماتور در راستای قائم و مرکز حفره.
 • محافظت از میلگرد تثبیت شده در مقابل ضربه و جابجایی احتمالی تا 24 ساعت.

 

مشخصات مکانیکی و حرارتی چسب اپوکسی کاشت میلگرد

خمیر کاشت میلگرد TA418

 

خواص شیمیایی و فیزیکی خمیرکاشت

میلگرد 

خمیر کاشت میلگرد TA418

شرایط و مدت نگهداری چسب اپوکسی کاشت میلگرد

دور از تابش مستقیم و مداوم آفتاب و دور از هوا در محدوده دمایی  +5 الی  +30  درجه سانتیگراد و در بسته بندی اولیه به مدت 12 ماه قابل نگهداری است.

 

نکات ایمنی

از تماس محصول با پوست خودداری نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خمیر کاشت میلگرد پومکس”

محصولات مرتبط

شرکت مواد مهندسی تیوا با سابقه ای نزدیک به یک دهه فعالیت خود را در زمینه تولید مواد شیمیایی ساختمان آغاز کرده و با نام ” لیموفیکس” پومکس “روانه بازار نموده است. برند لیموفیکس با استاندارد ایران و برند پومکس تحت لیسانس POMEX ترکیه می باشند. تیم کمپانی تیوا شیمی جهت ارتقاع تولیدات ملی و ارسال آن به کشورهای همسایه همواره در حال تلاش و پیشرفت به جلو می باشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق متعلق به تیواشیمی است