سبد خرید

افزودنی های بتن

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

افزودنی های بتن
2022/11/11
mytivaadmin
94

افزودنی های بتن concrete additives ، هزینه ساخت را کاهش می دهند.خاصیت بتن سخت شده را اصلاح می کند.از کیفیت بتن حین مخلوط کردن / حمل و نقل/ قرار دادن/ گرفتن بتن اطمینان حاصل می نماید . در هنگام انجام عملیات بتنی بر استفاده موارد اضطراری و غیر ضروری غلبه می کند. استفاده از افزودنی های بتن با کیفیت خوب باعث کاهش هزینه اضافی و صرفه جویی در هزینه است.

افزودنی های بتن به هفت نوع تقسیم می شود

مواد افزودنی بتن: جهت تنظیم مجدد

مواد افزودنی بتن: حباب ساز

ترکیبات بتن : کاهش دهنده آب

ترکیبات بتن: تسریع کننده گیرش بتن

مواد افزودنی بتن: کاهش انقباض

مواد افزودنی بتن: ابر پلاستیک کننده ها

مواد افزودنی بتن: مهار کننده خوردگی

 

افزودنی بتن تنظیم مجدد

افزودنی های بتن تنظیم مجدد برای عقب افتادن واکنش شیمیایی که در مراحل تنظیم بتن شروع می شود،به کار می روند. این مواد افزودنی بتن معمولاً برای کاهش تأثیر دمای زیاد استفاده می شود.  می تواند باعث تنظیم سریع تر بتن شود. افزودنی های نگهدارنده ای که در سازه های بتنی و آسفالت بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.به دلیل انحراف فرم که می تواند هنگام قرار دادن صفحات افقی در بخش ها ایجاد شود.از مقاومت در برابر ترک نیز مورد استفاده قرار میگیرند. بیشتر نگهدارنده ها به عنوان کاهنده آب عمل می کنند. در این حین ممکن است مقداری هوا در بتن وارد شود.

مهار کننده خوردگی بتن

مهار کننده های خوردگی در بتن برای سازه های پارکینگ ،سازه های دریایی و پل هایی که نمک کلرید در آن وجود دارد،استفاده میشود. کلریدها می توانن باعث خوردگی آرماتورهای فلزی در بتن شوند. این مواد افزودنی برای سال ها پس از ترکیب با بتن کار میکند .باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی فولاد مسلح می شوند.خطر زنگ زدگی فولاد را کاهش دهد.

افزودنی های بتن کاهش دهنده آب

افزودنی های بتن concrete additives  کاهش آب، برای کاهش مقدار آب مورد نیاز برای تولید بتن ، استفاده می شود. افزودنی های کاهش آب بطور گسترده در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.که در آن فولاد تقویتی به کارایی بالایی نیاز دارد.پروژه های که کاهش آب زیاد،مقاومت اولیه بسیار خوبی ایجاد می کند.از دوام بالاتری برخوردار است. افزودنی کاهش دهنده آب میزان آب مورد نیاز یک مخلوط بتنی را حدود 5 تا 10 درصد کاهش می دهد.

افزودنی های بتن کاهش دهنده آب

افزودنی زودگیر کننده بتن برای سرعت بخشیدن به سرعت هیدراتاسیون اولیه سیمان است.سریع کننده بتن به ویژه برای تسریع گیرش بتن در هوای سرد بسیار مناسب می باشد.کلرید کلسیم CaCL2 ماده شیمیایی است.که بیشتر در تسریع برای بتن های غیر آرمه مورد استفاده قرار میگیرد.

مواد افزودنی حباب ساز

افزودنی بتن حباب ساز برای تولید و تثبیت حباب های میکروسکوپی ،در بتن مورد استفاده قرار میگیرند.حبابهای هوای ریز به قطر 0.3 میلی متر در خمیر سیمان تثبیت می شوند. هوای حباب به جلوگیری از ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن بتن درسرما کمک می کند.حباب باعث افزایش انسجام در مخلوط،باعث کاهش آب خوردگی و تفکیک سنگدانه قبل از تنظیم بتن می شود.

مواد افزودنی کاهش دهنده انقباض

افزودنی بتن کاهش دهنده انقباض برای کمتر کردن فشردگی و کشیدگی  مورد استفاده قرار میگیرد.برای پل ها-صفحات کف لغزان-مکان های در معرض لغزش-ساختمان هایی که ترک ها و یا پیچش-به دلیل دوام کار یا زیبایی شناسی به حداقل برسد.جهت جلوگیری از خورد شدن بتن بر اثر فشار لغزش یا چرخش – استفاده بتن در دال ها ،پیچ خوردگی برای زیبایی بتن از افزودنی کاهش دهنده انقباض بتن استفاده می شود.

مواد افزودنی ابر پلاستیک کننده

تولید کننده بتن پیش ساخته به یک پلاستیک ساز نیاز دارد.که ضخامت انعطاف پذیری بتن را تا زمان ریختن آن تضمین کند.ممکن است از یک تا چند ساعت طول بکشد. این مدت طولانی ممکن است در مورد ترافیک و یا بخصوص در ساخت تونل لازم باشد .بتن ممکن است از طریق چندین کیلومتر تونل به محل کار (از جمله توقف و تأخیر) منتقل شود تا اینکه ریخته شود.از خواص ابر پلاستیک سازهای بتنی؛ بدون افزایش آب به سیمان؛بتن را به روان ترین حالتش تبدیل خواهد کرد.مقاومت فشاری و خمشی ،غیر قابل نفوذ کردن بتن و آببندی بتن از دیگر خواص ابر پلاستکی کننده می باشد.

اقدامات احتیاطی در زمان استفاده از افزودنی ها

جهت رعایت نکات احتیاطی بهتر است که جهت افزودن مواد افزودنی حتما با مهندس عمران یا سازه پروژه خود مشورت نمایید. وقتی مهندس کیفت مناسب افزودنی ها  نوع و سازگاری این محصولات مورد تایید قرار گرفت از آن استفاده نمایید.در نظر داشته باشین استفاده اشتباه از افزودنی ها باعث ضرر به مواد خواهد شد.

مهندس پروژه همچنین باید:

1- اطمینان حاصل کند اثرات منفی بیشتر از حد قابل قبول نباشد.

2- مقدار استفاده هر افزودنی در بتن دارای دستور العمل متفاوت است 

3- انجام آزمایش برای اطمینان کامل از اثرات مورد نظر تحت شرایط کار به دست می آید.

4- در استفاده از افزودنی ها بسیار با حساسیت رفتار نمایید زیرا تجویز بیش از حد موجب آسیب به سازه می گردد.

برگرفته از سایت https://www.thebalancesmb.com/ 

مقالات مرتبط

انواع چسب کاشی پودری و خمیری 2022/10/15
چسب ضد اسید پودر بندکشی کاشی و سرامیک ضد اسید پومکس 2022/10/16
چسب بتن چیست؟ 2022/10/14

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

شرکت مواد مهندسی تیوا شیمی با ثابقه ای نزدیک به یک دهه فعالیت ، خود را در زمینه تولید مواد شیمیایی ساختمان آغاز کرده و با نام “پومکس” و لیموفیکس” روانه بازار نموده است. تیم کمپانی تیوا شیمی جهت ارتقاع تولیدات ملی و ارسال آن به کشورهای همسایه همواره در حال تلاش و پیشرفت به جلو می باشد. جهت ارتباط با تیم متخصص فروش تیوا شیمی با ما در تماس باشید .

شرکت مواد مهندسی تیوا با سابقه ای نزدیک به یک دهه فعالیت خود را در زمینه تولید مواد شیمیایی ساختمان آغاز کرده و با نام ” لیموفیکس” پومکس “روانه بازار نموده است. برند لیموفیکس با استاندارد ایران و برند پومکس تحت لیسانس POMEX ترکیه می باشند. تیم کمپانی تیوا شیمی جهت ارتقاع تولیدات ملی و ارسال آن به کشورهای همسایه همواره در حال تلاش و پیشرفت به جلو می باشد.

ارتباط با ما

تمامی حقوق متعلق به تیواشیمی است